Skip links

ORIENTALNA PODRÓŻ

Orientana to prawdziwa perełka pośród polskich marek kosmetyków.

Przede wszystkim dlatego, że jej nadrzędnym i konsekwentnie realizowanym od początku istnienia celem, jest tworzenie produktów o całkowicie naturalnym składzie, nietestowanych na zwierzętach; po drugie – kosmetyki te powstają wyłącznie z orientalnych składników, w oparciu o wiedzę i tradycję krajów Azji. 24 września w indyjskiej restauracji Bombaj Masala na kilka godzin przeniosłyśmy się w świat Orientu, by przy zapachu ajurwedyjskich kadzideł posłuchać o nowościach marki Orientana – Bio Hennach oraz Olejku Bhringraj.

„Zastanawiamy się często, dlaczego Hinduski mają tak grube i lśniące włosy. A tymczasem odpowiedź jest bardzo prosta, kluczem ich piękna jest prawie w stu procentach naturalna pielęgnacja. W pielęgnacji włosów Hinduski sięgają najczęściej po ziołowe mieszanki. Ich szczególnym sekretem jest proszek z neem – tropikalnego drzewa, którego właściwości lecznicze znane są od starożytności. Stałym elementem pielęgnacji włosów są również rozmaite oleje. Tak jak w naszej kulturze zwyczajne jest mycie włosów szamponem, tak naturalne dla Hindusów jest stosowanie raz w tygodniu masażu skóry głowy i włosów naturalnymi olejami.” – tak o nowych produktach opowiadała Anna Wasilewska, twórczyni i właścicielka marki Orientana. Nowości do pielęgnacji włosów Orientana to Olejek Bhringraj oraz farba Bio-Henna. Olejek Bhringraj to mieszanka znanych ziół ajurwedyjskich – Bhringraj i Amla, która wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu oraz dobroczynnie oddziałuje na skórę głowy. Bio-Henna to bezpieczna alternatywa dla szkodliwych farb chemicznych. Nie tylko nadaje naturalny kolor, pokrywając 100% siwych włosów, ale także posiada właściwości pielęgnacyjne.
Oprócz zaprezentowanych nowości, marka Orientana oferuje również szeroki wachlarz naturalnych kosmetyków do pielęgnacji całego ciała: lekkie kremy-maski, balsamy do ciała w kostce, olejki, peelingi do twarzy i ciała, balsamy do ust oraz naturalne szampony i odżywki.

Po prezentacji, zaproszeni goście mogli jeszcze przez chwilę dosłownie posmakować azjatyckich klimatów dzięki regionalnemu menu, przygotowanemu przez hinduskich kucharzy Bombaj Masala. Oryginalne wnętrza restauracji, przedstawiające przepych sztuki indyjskiej oraz bollywoodzka muzyka dodatkowo potęgowały doznania. Nasze orientalne popołudnie minęło niepostrzeżenie, ale dzięki kosmetykom Orientana, czar orientu pozostanie z nami na dłużej…